Ploter frezujący 2030 ATC

Ploter frezujący CNC 2030 ATC to precyzyjna maszyna skonstruowana w Polsce, służy do obróbki wielu materiałów inżynierskich tj: drewna, drewnopochodnych, tworzyw sztucznych, kompozytów, metali miękkich itp. Maszyna posiada magazyn narzędzi wyposażony w 6 stożków ISO30.

Maszyny z serii ATC posiadają dodatkowo wzmocnioną konstrukcję oraz zastosowane servonapędy AC na każdej osi, w parze z przystępną ceną zostawiają konkurencję daleko w tyle. Maszyna została wyposażona w przyjazny interfejs łatwy w obsłudze, ale posiadający również zaawansowane funkcje. Szczegóły można znaleźć poniżej.

Konstrukcja: Wszystkie elementy plotera wykonane są w całości z wysokiej jakości stali, podczas procesu produkcji poddawane są specjalnej obróbce cieplnej.

Powierzchnia robocza: Powierzchnia użytkowa naszej obrabiarki to 2100 x 3100 [mm].

Mocowanie materiału: Maszyna posiada stół podciśnieniowy.

Napędy: Do napędu naszych obrabiarek posłużyły servonapędy AC o dużej rozdzielczości i dużej mocy, co zapewnia odpowiednie przyśpieszenia oraz prędkości w poszczególnych kierunkach. Osie poruszają się na prowadnicach szynowych.

Wrzeciono: Do napędu narzędzia skrawającego służy chłodzone cieczą i trwałe bezszczotkowe wrzeciono wysokiej klasy. Ułożyskowanie wrzeciona to wysokiej jakości łożyska maszynowe, bardzo ciche i gwarantujące ponad przeciętną trwałość.

Oprogramowanie: Maszyna została zaopatrzona w odpowiednie oprogramowanie CAD/CAM w najnowszej wersji. Oprogramowanie umożliwia szybkie i łatwe projektowanie elementów.

Sterowanie: Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą kontrolera, który posiada własny procesor oraz pamięć operacyjną co zapewnia stabilną i niezawodną pracę. Sterownik maszyny posiada funkcję aktywnej analizy wektorów, dzięki czemu praca urządzenia jest płynna.

Ploter frezujący 2030 ATC