Cargo czy szuflady – co wybrać?

Systemy wysuwne to obecnie najwygodniejsze rozwiązanie do szafek kuchennych. Umożliwiają łatwy dostęp do zapasów i pomagają utrzymać porządek w kuchni. Na co postawić – cargo czy szuflady? Oto porównanie zalet obu rozwiązań.

Najważniejszym aspektem jest dobra organizacja w kuchni, tak aby nie tylko chciało się w niej pracować ale również spędzać czas. Ważne aby nie tylko porozmieszczać dobrze sprzęt AGD ale również dobrze zagospodarować wnętrza szafek. W takim wypadku możemy, a wręcz jesteśmy zmuszeni do wykorzystania akcesoriów meblowych, a przede wszystkim systemy wysuwane. W czym są lepsze od tradycyjnych, zamykanych drzwiczkami półek?

Po pierwsze zdecydowanie ułatwiają dostęp do przechowywanych produktów. Bez problemu możemy wysunąć kosz cargo czy szuflady i wyjąć dany przedmiot nie robiąc bałaganu w szafce. Po drugie posegregowanie dzięki systemom organizacji wewnętrznej, uporządkowanie i posegregowanie produktów jest łatwiejsze. Po trzecie systemy te pozwalają wykorzystać miejsce dotychczas niezagospodarowane – narożniki, wąskie przestrzenie między szafkami, a także tą pod zlewozmywakiem. 

kosz cargo

CARGO to lekkie, wykonane z chromowanego drutu kosze zamocowane na wytrzymałych prowadnicach. Doskonale sprawdzają się w przechowywaniu suchych produktów tj.: mąka, cukier czy kasze, dużych naczyń – garnków, patelni i zastawy, ale również przetworów, czy środków czystości. Poza tym, wysuwając cargo z szafki od razu widzimy wszystkie przechowywane w niej produkty, dzięki czemu znalezienie poszukiwanego przedmiotu jest znacznie prostsze. To również świetne rozwiązanie do szafek trudno dostępnych np. bardzo wąskich.

szuflady

SZUFLADY w odróżnieniu od cargo nie pozwolą nam w jednej chwili ogarnąć wzrokiem całej zawartości szafki, za to mają mnóstwo innych walorów użytkowych. Przede wszystkim, ułatwiają zachowanie porządku wśród drobniejszych produktów. Relingi i ścianki odgradzające przechowywane pudełka, butelki i torebki, a także wkłady m.in. na przyprawy, sztućce i inne akcesoria, uniemożliwiają mieszanie się produktów i sprawiają, że wszystko zawsze będzie leżeć na swoim miejscu. Szuflady sprawdzą się również w trudniejszych miejscach np. pod zlewozmywakiem, a także w różnych zadaniach np. w segregacji odpadów. Do głębokich modeli wystarczy wstawić odpowiedni do naszych potrzeb zestaw pojemników.